تعمیرات لوازم خانگی ایلیا سرویس

با ایلیا سرویس در هر کجا که باشید تنها با یک تماس تلفنی یا درخواست تعمیرات آنلاین، کارشناسان این مجموعه در محل حاضر شده و نسبت به تعمیر انواع لوازم خانگی شما و تعویض قطعات آن ها اقدام می کند.

ایلیا سرویس

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی یکی دیگر از خدماتی است که ایلیا سرویس در تعمیرات لوازم خانگی خود ارائه می دهد. ماشین ظرفشویی از دستگاه ها و لوازم های خانگی پرمصرف به شمار می رود که می توان گفت حداقل هفته ای یکبار در خانه مورد استفاده قرار می گیرد. این لوازم خانگی در استفاده بسیار حساس است و اکثرا در نحوه مصرف ماشین ظرفشویی دقت لازم را ندارند.

تعمیرات ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی از اجزای مختلفی تشکیل شده است که در دراز مدت در صورت استفاده های اشتباه ممکن است دچار آسیب شود. این دستگاه که با آب و برق کار می کند ظروفی که در محفظه خود نگاه میدارد را با مواد تمیز کننده می شوید. تعمیر ماشین ظرفشویی همانند دستگاه ها و لوازم خانگی دیگر نیاز به یک کارشناس یا سرویس کار متخصص دارد که تمام اجزای ماشین لباسشویی را به خوبی بشناسد و بتواند بدرستی آن را تعمیر کند.

عیب یابی ماشین ظرفشویی

در اولین اقدامی که یک تعمیرکار می بایست در تعمیر ماشین ظرفشویی انجام دهد عیب یابی ماشین ظرفشویی است. به این شکل که مشخص شود در ابتدا عیب و ایراد دستگاه ماشین ظرفشویی چیست و پس از آن که مشکل را یافت و متوجه عیب دستگاه شد، تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام دهد. در ادامه برخی از مشکلات و عیوب متداول ماشین ظرفشویی را توضیح خواهیم داد.

روشن نشدن ماشین ظرفشویی

روشن نشدن ماشین ظرفشویی از مشکلات پر تکرار این دستگاه می باشد. به این شکل که ماشین ظرفشویی با توجه به این که به برق متصل است اما روشن نمی شود. در این حالت دو مورد بسیار مهم وجود دارد که ابتدا می بایست بررسی شود. در اول بررسی صحت عملکرد و سالم بودن کابل دستگاه است و در بعد بررسی برد ماشین ظرفشویی می باشد. در تعمیر ماشین ظرفشویی در صورتی که روشن نمی شود، کارشناس می بایست ابتدا دستگاه را از برق بکشد سپس با تجربه و تخصص خود مواردی که در ورود برق به دستگاه دخیل هستند را بررسی کند.

صدای زیاد ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

تعمیر ماشین ظرفشویی

از دیگر مشکلات پر تکرار در تعمیر ماشین ظرفشویی، سر و صدای زیاد ماشین ظرفشویی در حین کار می باشد. در اول مالک دستگاه هم می تواند بررسی کند که آیا ظروف درست چیده می شوند یا خیر، زیرا در صورتی که صحیح نباشد، ظروف به قطعات مختلف حین شستشو در محفظه برخورد می کند. در غیر اینصورت کارشناس می بایست پمپ ماشین ظرفشویی و همچنین بازوهای آب پاش را بررسی کند و در صورتی که قابل تعمیر نباشد تعویض قطعات ماشین ظرفشویی را انجام دهد.

نشتی آب ماشین ظرفشویی

از دیگر مشکلات در تعمیر ماشین ظرفشویی نشتی آب است. نشتی آب باعث می شود تا ماشین ظرفشویی در مرور زمان دچار پوسیدگی شود، به همین جهت می بایست آن را جدی گرفت و تعمیر ماشین ظرفشویی را انجام داد. این نشتی می تواند از واشر ها و درب ماشین ظرفشویی باشد. همچنین می بایست شیلنگ تخلیه آب در تعمیر ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز تعویض شود.

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

مشکل دیگری که بسیار گزارش می شود، تمیز نشستن ماشین ظرفشویی می باشد. این در حالی است که ماشین ظرفشویی بدرستی عمل می کند و در ظاهر مشکلی ندارد. در ابتدا بهتر است داخل محفظه ماشین ظرفشویی مورد بررسی قرار گیرد که در هر بار استفاده کاملاً تمیز باشد. ماشین ظرفشویی در حین شستشو دارای بازوهای آب پاش می باشد که پس از استفاده از مواد شوینده این بازو ها وظیفه شستشوی ظروف را دارند. ممکن است این بازوها دچار مشکل شده باشند که در تعمیر ماشین ظرفشویی باید در نظر گرفته شود.

تعویض قطعات در تعمیر ماشین ظرفشویی

بعضاً پیش می آید که در تعمیر ماشین ظرفشویی قطعاتی دچار آسیب شده اند. در صورتی که سرویس کار یا متخصص تشخیص دهد قطعه قابل تعمیر می باشد از تعویض آن خودداری می کند. اما در صورتی که قطعه قابل تعمیر نباشد می بایست توسط تعمیر کار تعویض شود. تعویض قطعات در تعمیر ماشین ظرفشویی می بایست با دقت انجام شود تا به قطعات دیگر آسیب وارد نکند. همچنین قطعات می بایست اصل باشند و مشکلی در آن ها وجود نداشته باشد.

قطعات اصلی در تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی همانند تمام دستگاه ها و لوازم خانگی دیگر دارای قطعات اصلی و تشکیل دهنده آن می باشد. این قطعات در صورتی که آسیب جدی به آن ها وارد نشده باشد قابل تعمیر است، اما در صورتی که مشکل آن قابل رفع نباشد توسط تعمیر کاران ایلیا سرویس قابل تهیه و تعویض می باشد:

  • المنت هیتر ماشین ظرفشویی
  • قفل و سوئیچ درب ماشین ظرفشویی
  • شیر برقی ورودی آب ماشین ظرفشویی
  • نوار پلاستیکی دور درب ماشین ظرفشویی
  • پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی
  • فیلتر پمپ ماشین ظرفشویی
  • بازوهای آب پاش ماشین ظرفشویی
  • موتور ماشین ظرفشویی
  • هیدروستات ماشین ظرفشویی
  • فیلتر ماشین ظرفشویی

خدمات آنلاین تعمیر ماشین ظرفشویی

در صورتی که در منزل یا محل کار خود یک ماشین ظرفشویی معیوب دارید که عملکرد آن دچار اختلال شده است و نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارد، می توانید با ارسال درخواست آنلاین در سایت ایلیا سرویس مشکل خود را اعلام کنید تا کارشناسان این مجموعه با شما تماس گرفته و هماهنگی های لازم را جهت حضور تعمیرکار در محل و عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی انجام دهد.

مشتریان ایلیا سرویس چه می گویند؟

[ultimate_spacer height=”30″]
فهرست